Články

(Filtrováno dle kategorie: Aktuality a zajímavosti) - Odebrat filtr

Z kurzu pro vietnamské předškoláky

Od letních prázdnin běží v našem spolku kurz českého jazyka a přípravy předškoláků na školní povinnou docházku. Kurz je určen vietnamským dětem ve věku 5 – 7 let, je zaměřen na rozvoj českého jazyka, grafomotoriku, jemnou motoriku, sociální dovednosti, poznávání českých zvyklostí a kultury a dalších základních dovedností pro úspěšný nástup do 1. třídy.
Více

Před rokem odešel Dương Tất Từ, významný překladatel z češtiny

Dne 23. listopadu uplyne rok od chvíle, kdy ve věku 83 let zemřel nejpilnější vietnamský překladatel české literatury – Dương Tất Từ (česky Zuong Tat Tu). Alespoň nyní, s odstupem dvanácti měsíců, považujeme za nutné jeho osobnost připomenout a věnovat mu pár odstavců.
Více

Profesia days - festival příležitostí pro všechny

Profesia days jsou festival příležitostí pro všechny, kteří hledají lepší uplatnění na trhu práce
Více

Rozhovor s panem Nguyễn Quyết Tiếnem

Přinášíme rozhovor s panem Nguyễn Quyết Tiếnem, hlavním autorem šestidílného Velkého učebního česko-vietnamského slovníku, jehož poslední svazek vyšel letos v červnu.
Více

Velký učební Česko-vietnamský slovník kompletní!

Velký učební Česko-vietnamský slovník kompletní!

Dokonáno jest! Právě vyšel 6. a poslední díl monumentálního Velkého učebního Česko-vietnamského slovníku, šest let od dílu prvního. Nezbývá než aplaudovat tomuto dílu, které snad svým rozsahem, záběrem i pracovním nasazením autorů připomíná éru neúnavných obrozenců v čele s Josefem Jungmannem.
Více