Články

Z kurzu pro vietnamské předškoláky

Od letních prázdnin běží v našem spolku kurz českého jazyka a přípravy předškoláků na školní povinnou docházku. Kurz je určen vietnamským dětem ve věku 5 – 7 let, je zaměřen na rozvoj českého jazyka, grafomotoriku, jemnou motoriku, sociální dovednosti, poznávání českých zvyklostí a kultury a dalších základních dovedností pro úspěšný nástup do 1. třídy.
Více

Před rokem odešel Dương Tất Từ, významný překladatel z češtiny

Dne 23. listopadu uplyne rok od chvíle, kdy ve věku 83 let zemřel nejpilnější vietnamský překladatel české literatury – Dương Tất Từ (česky Zuong Tat Tu). Alespoň nyní, s odstupem dvanácti měsíců, považujeme za nutné jeho osobnost připomenout a věnovat mu pár odstavců.
Více

Profesia days - festival příležitostí pro všechny

Profesia days jsou festival příležitostí pro všechny, kteří hledají lepší uplatnění na trhu práce
Více

Rozhovor s panem Nguyễn Quyết Tiếnem

Přinášíme rozhovor s panem Nguyễn Quyết Tiếnem, hlavním autorem šestidílného Velkého učebního česko-vietnamského slovníku, jehož poslední svazek vyšel letos v červnu.
Více

Další vietnamská kuchařka – tentokráte od youtuberky

Soupis vietnamských kuchařek vydaných v češtině zřejmě jen tak nebude u konce. Před časem jsme tu uvedli přehled těch dosavadních, nyní k nim přibyla nová kuchařka od českovietnamské blogerky a youtuberky Be Ha. (Po čase bude tato samostatná recenze přidána k souhrnnému přehledu.)
Více