Časté dotazy

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky. Pokud zde nenajdete odpověď, neváhejte nás kontaktovat.


Otázky a odpovědi

Hledáte literaturu a informace vztahující se k Vietnamu, vietnamské kultuře či vietnamské komunitě v ČR při psaní odborného článku, bakalářské, diplomové či disertační práce?

Podívejte se na užitečný seznam literatury, práce vietnamistů nebo odkazy na zajímavé webové stránky, blogy či filmové dokumenty. Neváhejte také projít články na našem webu v příslušných rubrikách, poskytují spoustu zajímavých postřehů a informací.

 

Nevíte, kde sehnat kontakty na vietnamské respondenty?

Hledáte-li respondenty pro různé výzkumy (v rámci studentských prací aj.), nespoléhejte na naše sdružení, nemůže vyjít vstříc všem. Doporučujeme oslovit mladé Vietnamce na facebooku. Obvykle stačí získat jednoho a přes něj se pak metodou "sněhové koule" snažit získat další. Připravte si přesvědčivý dopis, který respondenty namotivuje, že právě vám bude prospěšné ve výzkumu pomoci. Tato forma hledání potenciálních vietnamských respondentů se poměrně osvědčila, přesto není nad osobní kontakt. Choďte mezi Vietnamce! :-)

 

Kontakty na některá vietnamská sdružení působící v ČR naleznete na webových či facebookových stránkách v našich Odkazech.