Výuková videa

Volný čas a aktivity s dětmi / Thời gian rảnh và các hoạt động

Proč je důležité s dětmi mluvit a trávit s nimi volný čas? Jak děti ovlivňuje moderní technologie? Ve videu naleznete odpovědi i příklady vhodných dětských aktivit. Video je určeno vietnamským rodičům, je tedy celé ve vietnamštině.
Více

Mé dítě má „poruchu“ (výslovnost, autismus, dysfázie, logopedická porucha atd.), je jiné... / Con tôi có “rối loạn” (phát âm, tự kỷ, rối loạn chậm phát triển, rối loạn ngôn ngữ), con tôi khác biệt

Co to znamená, že má dítě poruchu? Co to je? Pojďme se zeptat odborníka, nebojme se s poruchami pracovat. Video je určeno vietnamským rodičům, je tedy celé ve vietnamštině.
Více

Emoce - jak pracovat s emocí každého dítěte, každé dítě je jiné... / Cảm xúc - cách làm việc với cảm xúc của trẻ, mỗi trẻ một khác

Video o emocích a dětech, o vlivu rodičů na děti, o stresu, úzkosti a depresi, a jak s emocemi pracovat. Video je určeno vietnamským rodičům, je tedy celé ve vietnamštině.
Více

Domácí násilí - násilí na dětech / Bạo lực gia đình - Bạo lực trẻ em

Video vysvětluje pojem a důsledky násilí na dětech po právní stránce i z pohledu psychologů – a to českého i vietnamského. Současně objasňuje praxi Orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), včetně jeho zkušeností s vietnamskými rodinami. Video je určeno vietnamským rodičům, je tedy celé ve vietnamštině.
Více

Aktivní naslouchání v komunikaci / Tích cực lắng nghe trong cuộc giao tiếp

Kdo je mediátor? Video ukazuje, jak může mediátor pomoci ve vzájemném porozumění a nalezení řešení. Video je určeno vietnamským rodičům, je tedy celé ve vietnamštině.
Více

Aplikace Záchranka / Ứng dụng Záchranka

Jedno kliknutí na tlačítko může pomoci zachránit život. Co je to aplikace Záchranka a jak funguje? Video je celé ve vietnamštině, také aplikace Záchranka má i díky SEA-l svoji vietnamskou verzi.
Více

První pomoc / Sơ cấp cứu

Jak poskytnout první pomoc? Jak správně provést resuscitaci - stlačování hrudníku? Co je to AED a jak ho použít? Video je s ohledem na cílovou skupinu projektu ve vietnamštině.
Více

Proč je důležitá první pomoc / Vì sao sơ cấp cứu lại quan trọng

Proč je důležité poskytnout první pomoc? Jak zavolat záchrannou službu? Jak s ní komunikovat? Video je s ohledem na cílovou skupinu ve vietnamštině, ale nabízí též slovníček užitečných pojmů v češtině.
Více

Co a jak pro rodiče prvňáčka

Návod pro rodiče, jak se připravovat s prvňáčkem do školy. Proč je důležitá pravidelnost?
Více

Co a jak pro rodiče prvňáčka / Dành cho phụ huynh của học sinh lớp 1 "Làm gì và như thế nào”

Návod pro rodiče, jak se připravovat s prvňáčkem do školy. Proč je důležitá pravidelnost? Video je určené vietnamským rodičům, je tedy celé ve vietnamštině.
Více