Finanční podpora v podobě sponzorského daru našemu spolku je velmi vítána. Sponzorský dar může být vázán přímo na některou z našich aktivit nebo věnován obecně na činnost spolku, provoz webových stránek atp. Veškeré sponzorské dary jsou oficiálně vedeny v účetnictví spolku a sponzoři mohou být zveřejněni na internetových stránkách, pokud si to přejí.
Příspěvky nebo sponzorské dary vítáme na bankovním účtu u České spořitelny:
2105343359/0800; IBAN CZ41 0800 0000002105343359; BIC - swiftový kód banky: GIBACZPX
Od počátku existence webových stránek Klubu Hanoi, potažmo jeho oficiální registrací jako občanského sdružení až k nynější podobě zapsaného spolku South East Asia – liaison jsme rozvíjeli kontakt a kulturní zprostředkování mezi Vietnamem, JV Asií a Českou republikou, a to v tom nejširším slova smyslu. Naším posláním je umožnit lidem žijících v daných kulturách vzájemnou efektivní komunikaci, porozumění a pokud možno i přátelské vztahy.
Mezi naše cíle, o nichž se dočtete rovněž ve Stanovách spolku, patří zejména:
Uvedené cíle se snažíme naplnit těmito aktivitami:
Zde si můžete stáhnout informační leták v češtině a ve vietnamštině.
Ke stažení nabízíme rovněž prezentaci našich aktivit, zázemí a plánů.
Čím se můžeme pochlubit?
Vytvořili jsme:
V rámci svých aktivit a v souladu se stanovenými cíli náš spolek:
Tento záměr naplňuje spolek od počátku vznikem webových stránek, na kterých informuje o regionu JV Asie, organizací různých osvětových, kulturních a společenských akcí, vydáváním bulletinu, publikacemi, překlady literatury, organizací odborných seminářů pro dospělé i pro děti, publikací v médiích, účastí v médiích, účastí na odborných jednáních, konferencích apod. Zmíněné aktivity zajišťuje po celé České republice, někdy i mimo ni (Vietnam, Německo, Portugalsko, Rakousko apod.) Máme za sebou několik stovek akcí, mnoho publikovaných pedagogických, odborných i uměleckých děl.
Na základě svého know-how zavádí ve společnosti v ČR inovativní instituce (profesi sociálního tlumočení, interkulturní asistence, interkulturní mediace, metody aplikovaného výzkumu aktuálních problémů apod.), díky kterým vznikají nové odborné i laické vazby. Bilaterální vztahy vznikají také díky projektům rozvojové spolupráce, které spolek v minulosti realizoval a realizovat hodlá i nadále. Máme za sebou např. podnícení zavedení povinné zkoušky A1 pro cizince nebo vznik nové profese interkulturní asistence.
Naše informační kancelář pojala již několik stovek klientů, kteří k nám chodí pro radu v oblasti práva, ekonomie, pobytů, uznávání vzdělávání, sociální a zdravotnické oblasti atd. Učí se zde také češtinu a vietnamštinu. Kromě toho rovněž veliké množství klientů zprostředkováváme dalším neziskovým i jiným organizacím (např. META, Inbáze, IOM Prague, IC Praha aj.), jež současně podporujeme v tom, aby více pracovaly s klienty z JV Asie.
Spolek umožňuje využít interkulturní týmy vyjednavačů, facilitátorů a mediátorů v případě sousedských, manželských i komunitních sporů. Tato oblast je v ČR teprve v plenkách, resp. míra jejího spontánního využití v praxi je zatím velmi nízká. Na základě zahraničních zkušeností nicméně do budoucna věříme ve větší využití tohoto potenciálu.
Vytvořili jsme znalostní bázi stavu sociální práce ve VSR a vlastní metodologii vzdělávání postižených dětí ve venkovských regionech VSR, metodologii vzdělávání vietnamských učitelů na základních školách a na odborných školách. Naše projekty ve VSR mají četné výstupy s vysokou mírou udržitelnosti do dnešních dnů, a to zejména v oblastech zdravotní péče, vzdělávání, sociální práce a rozvoje podnikání v daných regionech.
Novým prvkem činnosti spolku na základě nových stanov je šíření získaných zkušeností o druhých světech (kulturách) a jejich využití pro filosofickou diskusi o životě v Evropě a ve světě vůbec. Tuto činnost v současné době připravujeme. Její zahájení očekáváme s velkou pravděpodobností na výroční oslavě našeho spolku v tomto roce, v němž chystáme různé debaty na témata (nejen) identity člověka dnešního světa.
sea-l@sea-l.cz